Шаблон:Db-meta

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Овој шаблон е мета-шаблон кој се користи за создавање на други шаблони за брзо бришење. Не се обидувајте да го користите овој шаблон директно за номинирање страници за брзо бришење. За општ шаблон за брзо бришење, видете {{db}}.

Користење[уреди извор]

{{db-meta
|bot={{{bot|}}}
|критериум=
|1=
|2=
|temp=
|опис=
}}

Каде што:

  • критериум е бројот на критериумот од Википедија:Критериуми за брзо бришење.
  • 1 е текстот кој ќе оди веднаш под „може да ги исполнува условите за брзо бришење“. Имајте во предвид дека нема простор меѓу зборот „бришење“ и параметарот - ако сакате да ја продолжите реченицата без интерпункција, искористете HTML простор ( ) за да го спречите шаблонот да го 'изеде' просторот. to prevent the template 'eating' the leading space.
  • 2 е текстот кој се појавува закосен после 1. Ова треба да биде полна реченица, без интерпункција (вклучена е точка во db-meta).
  • temp е шаблон за предупредување на корисникот за КЗББ критериумот.
  • опис е кратко објаснување кое ќе биде исполнето во екранот за потврда на бришењето, Нема потреба да се вклучи КЗББ оти тој е додаден автоматски.