Прејди на содржината

Предлошка:Db-meta

Од Википедија — слободната енциклопедија
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Ова е метапредлошка која се користи за создавање на други предлошки за брзо бришење. Не се обидувајте да ја користите непосредно за предлагање страници за брзо бришење. За општата предлошка за брзо бришење, видете {{db}}.

Користење[уреди извор]

{{db-meta
|bot={{{bot|}}}
|критериум=
|1=
|2=
|temp=
|опис=
}}

Каде што:

  • критериум е бројот на критериумот од Википедија:Критериуми за брзо бришење.
  • 1 е текстот кој ќе оди веднаш под „може да ги исполнува условите за брзо бришење“. Имајте во предвид дека нема простор меѓу зборот „бришење“ и параметарот - ако сакате да ја продолжите реченицата без интерпункција, искористете HTML простор ( ) за да ја спречите предлошката да го 'изеде' просторот. to prevent the template 'eating' the leading space.
  • 2 е текстот кој се појавува закосен после 1. Ова треба да биде полна реченица, без интерпункција (вклучена е точка во db-meta).
  • temp е предлошка за предупредување на корисникот за КЗББ критериумот.
  • опис е кратко објаснување кое ќе биде исполнето во екранот за потврда на бришењето, Нема потреба да се вклучи КЗББ оти тој е додаден автоматски.