Шаблон:Country data Шри Ланка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Шри Ланка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Шри Ланка Наслов на главата статија (Шри Ланка)
flag alias Flag of Sri Lanka.svg Назив на сликата (File:Flag of Sri Lanka.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
navalNaval Ensign of Sri Lanka.svgNaval Ensign of Sri Lanka.svg

Воени бајраци, павилјони и стандарди

Шаблонов има и варијанта на знамето наменета за военатата морнарица што може да се користи со Шаблон:Морнарица:

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
LKA (преглед) Шри Ланка Шри Ланка
SRI (преглед) Шри Ланка Шри Ланка

Пример за употреба

  • {{знаме|Шри Ланка}} Шри Ланка
  • {{знамеикона|Шри Ланка}}Шри Ланка

Употреба на алијас за пренасочување