Шаблон:Country data Словачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Овој високоризичен шаблон е заштитен од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите {{editprotected}} на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.

Икона за документација Шаблонска документација

Шаблон:Country data Словачка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку шаблоните знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Словачка Наслов на главата статија (Словачка)
flag alias Flag of Slovakia.svg Назив на сликата (File:Flag of Slovakia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1938Flag of Slovakia (1939–1945).svgFlag of First Slovak Republic 1939-1945.svg

Алијаси што пренасочуваат

Шаблонов може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон овој шаблон):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
СВК (преглед) Словачка Словачка

Пример за употреба

  • {{знаме|Словачка}} Словачка
  • {{знамеикона|Словачка}}Словачка

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Словачка|1938}} Словачка
  • {{знамеикона|Словачка|1938}}Словачка

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни шаблони

Погледајте ги и следниве сродни шаблони што содржат country_data: