Предлошка:Country data Словачка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Padlock.svg

Оваа високоризична предлошка е заштитена од уредување со цел да се спречи вандализам. (дневник на заштувања). Ве молиме дискутирајте ги измените во страницата за разговор или барајте отстранување на заштитата. Можете да користите

  1. пренасочување Предлошка:Пвп на страницата за разговор за да побарате од администарторот да изврши уредување наместо вас.
Икона за документација Документација за предлошка

Шаблон:Country data Словачка е внатрешен содржател на податоци и не е предвиден за непосредно превемтнување. Се користи на посреден начин, преку предлошките знаме, знамеикона и други.

Стандардни параметри

ПараметарВредностЗначење
alias Словачка Наслов на главата статија (Словачка)
flag alias Flag of Slovakia.svg Назив на сликата (File:Flag of Slovakia.svg, прикажана горе-десно)

Варијанти на знамињата

ОзнакаЗнаме (40п)Назив на сликата
1938Flag of Slovakia (1939–1945).svgFlag of First Slovak Republic 1939-1945.svg

Истозначници што пренасочуваат

Предлошкава може да се користи и преку алијас (применет како пренасочување кон оваа предлошка):
Алијас{{знаме|алијас}} извод{{државнознаме|алијас}} извод
СВК (преглед) Словачка Словачка

Пример за употреба

  • {{знаме|Словачка}} Словачка
  • {{знамеикона|Словачка}}Словачка

Употреба на варијанта

  • {{знаме|Словачка|1938}} Словачка
  • {{знамеикона|Словачка|1938}}Словачка

Употреба на алијас за пренасочување

Сродни предлошки

Погледајте ги и следниве сродни предлошки што содржат country_data: