Шаблон:ATC

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{ATC|<ATC prefix>|<ATC suffix>}}

Пример: N01AA01 (диетил етер)

Видете и[уреди извор]