Шаблон:СпортНатЗемја

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето


Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Намена[уреди извор]

Шаблонов е наменет за категории посветени на спортски натпреварувања во поединечни земји.

Воедно, автоматски дава и кутивче за соодветна категорија на Ризницата, доколку постои таква.

Употреба[уреди извор]

{{СпортНатЗемја|Русија}} за да добиете Категорија:Спортски натпреварувања во Русија

Поврзано[уреди извор]