Шаблон:Несработено/doc

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Edit-paste.svg
Ова е страницата за документација на шаблон за {{Несработено}}.
Не е наменет да се гледа директно. Доколку користи променливи, некои врски може да се прикажуваат како прекинати. Не ги променувајте овие променливи со кодови на имиња на страници или URL.

Видете уште[уреди извор]

  • {{Готово}} — Yes check.svgОк Готово
  • {{Во тек}} — Pictogram voting wait.svg Во тек...
  • {{Ок}} го дава само знакот — Yes check.svgОк
  • {{Икс}} го дава само знакот - X mark.svgН
  • {{Несработено-т}}, неграфичка алтернатива за овој шаблон -  Несработено