Шаблон:НепотпишанIP

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

—Претходниот непотпишан коментар е додаден од неодредена IP адреса (разговор)

Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

Овој шаблон е сличен на {{Непотпишан}}, само служи за означување на непотпишани коментари оставени од анонимни корисници кои немаат корисничка страна. Шаблонот мора да се субституира.
{{subst:НепотпишанIP|IP адреса|датум, време}}

Пример[уреди извор]

{{subst:НепотпишанIP|255.255.255.255|00:04, 24 јули 2008 (UTC)}}
ќе создаде:
—Претходниот непотпишан коментар е додаден од 255.255.255.255 (разговор) 00:04, 24 јули 2008 (UTC)

Без параметар за датум:
{{subst:НепотпишанIP|255.255.255.255}}
ќе создаде:
—Претходниот непотпишан коментар е додаден од 255.255.255.255 (разговор)


Видете исто така[уреди извор]