Шаблон:Медицински поими за опис на болести

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Документација за шаблонот[уреди извор]

Овој навигационен шаблон е основан врз табела 1,7, „Basic Medical Terms to Describe Disease Conditions“ од книгата „Medical Terminology for Health Professions“, шесто издание, (Ann Ehrlich and Carol L. Schroeder, ISBN-10: 1-4180-7252-4) и е наменет за употреба во наведените статии.