Шаблон:Инфокутија Тркачки коњ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Икона за документација Шаблонска документација[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{{name}}}
{{{image}}}
{{{caption}}}
Татко {{{sire}}}
Дедо по мајка {{{grandsire}}}
Мајка {{{dam}}}
Дедо по татко {{{damsire}}}
Пол {{{sex}}}
Роден {{{foaled}}}
Земја {{{country}}}
Боја {{{colour}}}
Одгледувач {{{breeder}}}
Сопственик {{{owner}}}
Дресер {{{trainer}}}
Џокеј {{{jockey}}}
Успех {{{record}}}
Заработка {{{earnings}}}
Победи
{{{race}}}
Награди
{{{awards}}}
Почести
{{{honours}}}
Коњ (Equus ferus caballus)
Информации од {{{updated}}}
{{Инфокутија Тркачки коњ 
| name   = 
| image   = 
| caption  = 
| sire   = 
| grandsire = 
| dam    = 
| damsire  = 
| sex    = 
| foaled  = 
| country  = 
| colour  = 
| breeder  = 
| owner   = 
| trainer  = 
| jockey  = 
| record  = 
| earnings = 
| race   = 
| awards  = 
| honours  = 
| updated  = 
}}