Предлошка:Инфокутија Тркачки коњ

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Икона за документација Документација за предлошка[преглед] [уреди] [историја] [превчитај]

Употреба[уреди извор]

{{{name}}}
{{{image}}}
{{{caption}}}
Татко{{{sire}}}
Дедо по мајка{{{grandsire}}}
Мајка{{{dam}}}
Дедо по татко{{{damsire}}}
Пол{{{sex}}}
Роден{{{foaled}}}
Земја{{{country}}}
Боја{{{colour}}}
Одгледувач{{{breeder}}}
Сопственик{{{owner}}}
Дресер{{{trainer}}}
Џокеј{{{jockey}}}
Успех{{{record}}}
Заработка{{{earnings}}}
Победи
{{{race}}}
Награди
{{{awards}}}
Почести
{{{honours}}}
Коњ (Equus ferus caballus)
Информации од {{{updated}}}
{{Инфокутија Тркачки коњ 
| name   = 
| image   = 
| caption  = 
| sire   = 
| grandsire = 
| dam    = 
| damsire  = 
| sex    = 
| foaled  = 
| country  = 
| colour  = 
| breeder  = 
| owner   = 
| trainer  = 
| jockey  = 
| record  = 
| earnings = 
| race   = 
| awards  = 
| honours  = 
| updated  = 
}}