Чо Сунг-хван (велосипедист)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Чо Сунг-хван
Лични податоци
Цело имеЧо Сунг-хван
Роден7 февруари 1943 (1943-02-07) (79 г.)
Висина1,69 м
Маса65 кг
Податоци за клубот

Чо Сунг-хван (корејски: Cho Sung-hwan; р. 7 февруари 1943) — поранешен јужнокорејски друмски велосипедист. Настапил на екипниот хронометар на Летните олимписки игри 1964.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Jo Seong-hwan Olympic Results“. sports-reference.com. Посетено на 16 август 2014.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]