Цукалат

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Села во Албанија
Цукалат се наоѓа во Албанија
Цукалат
Цукалат (Албанија)
Име: Цукалат
Област: Белград
Округ: Ура Вајгуроре
Општина: Цукалат
Население: ?
Поштенски код: -
Повикувачки број -
Надморска височина: -
Географска широчина: -
Географска должина: -
Мрежно место: немаЦукалат е село во јужна Албанија. Селото се наоѓа во областа Белград, во округот Ура Вајгуроре и во општината Цукалат.

Историја[уреди | уреди извор]

Географија[уреди | уреди извор]

Демографија[уреди | уреди извор]

Култура[уреди | уреди извор]

Личности[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]