Црква „Св. Наум Охридски“ - Гечерлија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Coat of arms of the Macedonian Orthodox Church.png
Macedonian cross.svg
Свети Наум Охридски
Church (Gečerlija) (4).jpg
Македонска православна црква
Епархија Струмичка
Местоположба
Населено место Гечерлија
Општина Босилово
Држава Македонија
Општи податоци
Покровител Свети Наум Охридски
Архитектонски опис
Портал „МПЦ“

Свети Наум Охридски — православен храм кој се наоѓа во Гечерлија, Општина Босилово.

Галерија[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]