Црква Свети Рок (Лисабон)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на: содржини, барај
Поврзано: Црква Свети Рок (појаснување)
Црква Свети Рок
Igreja de São Roque
São Roque Facade.jpg
Основни податоци
Место Лисабон, Португалија
Држава Португалија
Архитектонски опис
Архитект Q932164
Тип [[

Не успеав да го испишам својството P168: Property not found for label 'P168' and language 'mk'

]]
Карактеристики

Црквата Свети Рок (португалски: Igreja de São Roque) е црква која се наоѓа во Лисабон, Португалија.