Црква Сан Бернардо але Терме

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Црква Сан Бернардо але Терме
Chiesa di San Bernardo alle Terme
Castro Pretorio - san bernardo alle terme 051218-01.JPG
Основни податоци
МестоРим, Италија

Црквата Сан Бернардо але Терме (италијански :Chiesa di San Bernardo alle Terme) е црква која се наоѓа во Рим, Италија и е во склопот на Римокатоличката црква. Црквата била изградена во 16 век. Посветена е на Бернардо Клервоски.