Цена на понудата

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Цена по која хартија од вредност или стока за широка потрошувачка се нуди за продажба, или каматна стапка по која се нуди заем. Учесниците на пазарот нудат куповни и продажни цени.

Поврзано[уреди | уреди извор]


((Економија-никулец))