Ху Мингхај

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ху Мингхај (роден 19 април 1989) е кинески слалом кајакар кој се натпреварува од средината на 2000-те. Тој беше елиминиран во полуфиналето во дисциплината Ц-2 слалом на Летните олимписки игри во 2008.

Наводи[уреди | уреди извор]