Ху Донгмеи

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Ху Донгмеи (родена 23 декември 1971) е кинеска кануистка-спринтер која се натпреваруваше во средината на 1990-те. На Летните олимписки игри во 1996, Атланта, таа беше елиминирана во полуфиналето во дисциплината К-2 500 метри жени.

Наводи[уреди | уреди извор]