Хузум (појаснување)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хузум може да се однесува на следниве места:

  • Хузум — град во округот Северна Фризија, Шлезвиг-Холштајн, Германија
  • Хузум (Нинбург) — општина во округот Нинбург/Везер, Долна Саксонија, Германија