Прејди на содржината

Хироши Катајама

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хироши Катајама
Лични податоци
Роден на 28 мај 1940(1940-05-28)(84 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1963–1972 Mitsubishi Motors
Репрезентација
1961–1971 Јапонија Јапонија 38 (0)
*Настапи и голови само на првенствени натпревари

Хироши Катајама (роден 28 мај 1940) — јапонски фудбалер.

Репрезентативна кариера[уреди | уреди извор]

Хироши Катајама бил член на јапонската репрезентација на Летните олимписки игри 1964 и 1968.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1961 4 0
1962 1 0
1963 5 0
1964 1 0
1965 4 0
1966 6 0
1967 5 0
1968 3 0
1969 4 0
1970 0 0
1971 5 0
Вкупно 38 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]