Хидео Хашимото

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Хидео Хашимото
Hideo Hashimoto-2.jpg
Лични податоци
Роден на 21 мај 1979 (1979-05-21) (43 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Клупски податоци
Сегашен клуб Cerezo Osaka
Број 31
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1998–2011 Gamba Osaka
2012–2014 Vissel Kobe
2015– Cerezo Osaka
Репрезентација
2007–2010 Јапонија Јапонија 15 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Хидео Хашимото (роден 21 мај 1979) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2007 4 0
2008 2 0
2009 7 0
2010 2 0
Вкупно 15 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]