Хепи телевизија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Хепи Телевизија
HappyTV Logo.png
Отпочната2010
ДржаваСрбија
Јазиксрпски
Област на емитување Србија,
Веб-странаhappytv.rs

Хепи e приватен телевизиски канал кој започна да емитува програма на 27 септември 2010 година.[1] Хепи е медиум со претежно забавен општ формат.[2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. „Нова турска серија на Хепи телевизији“. www.lepaisrecna.rs (англиски). Посетено на 7 април 2019.
  2. „Седиште телевизије Хепи“. www.11811.rs (српски). Посетено на 7 април 2019.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]