Фуне

Од Википедија — слободната енциклопедија
Фуне
Schortewitz-Anhalt.Fuhne1.jpg
Fuhne (západní část) u obce Schortewitz Уреди на Википодатоците
Местоположба
Физички особености
УстиеЗале
Особености на сливот

Фуне е река во Саксонија-Анхалт, Германија.

Поврзано[уреди | уреди извор]