Фаниф

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Карта на Јап.

Фаниф е село и општина во сојузната држава Јап во Микронезија.[1]

Поврзано[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Координати: 9°33′30″N 138°07′28″E / 9.55833° СГШ; 138.12444° ИГД / 9.55833; 138.12444