Фангауа

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Координати: 9°23′S 179°51′E / 9.383° ЈГШ; 179.850° ИГД / -9.383; 179.850

Фангауа (тувалски: Fangaua) — главното село на атолот Нукулаелае во Тувалу и има население од околу 393 жители.

Поврзано[уреди | уреди извор]