ФК Металург (Велес)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Металург е македонски фудбалски клуб од Велес. Своите натпревари клубот ги игра на Градски стадион Велес, кој има капацитет во 6000 гледачи. Клубот неколку сезони има играно во втората македонска фудбалска лига.