ФК Металург (Велес)

Од Википедија — слободната енциклопедија

ФК Металург - македонски фудбалски клуб од Велес. Своите натпревари клубот ги игра на Стадионот Зоран Паунов, кој има капацитет во 2,300 гледачи. Клубот неколку сезони има играно во Втората македонска фудбалска лига.