ФК Долна Бела Црква

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Долна Бела Црква е македонски фудбалски клуб од истоименато село Долна Бела Црква, Општина Ресен. Клубот се натпреварува во Општинска Фудбалска Лига Ресен.