ФК Дарданија Лозана

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Швајцарија Дарданија Лозана
18199.png
Основан1950
СтадионЦентар Спортив де Шаван
Лозана, Швајцарија
(Капацитет: 1,500)
ТренерШвајцарија Пауло Да Круз Диого
Лига2. Лига Интеррегионал
Домашни бои
Гостински бои
Soccerball current event.svg Тековна сезона

ФК Дарданија Лозана е швајцарски фудбалски клуб од градот Лозана.

Клубот е основан во 1950 година и се натпреварува во 2. Лига Интеррегионал, петтото ниво на швајцарскиот фудбалски систем.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]