ФК Бачка Бачка Паланка

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Бачка Бачка Паланка
Целосно име Фудбалски Клуб Бачка Бачка Паланка
Прекар(и) „Сините“
Основан 1945
Распаднат {{{распаднат}}}
Стадион Стадион „Славко Малетин Вава“, Србија
Капацитет 5,500
Претседател Зоран Карпов
Тренер Лазар Вештица
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Домашен дрес
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Екипни бои
Гостински дрес

ФК Бачка, или ФК Бачка Бачка Паланка, е српски професионален фудбалски клуб основан во Бачка Паланка во 1945 година.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Поврзано[уреди | уреди извор]