ФК Асамати

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

ФК Асамати е македонски фудбалски клуб од село Асамати, Општина Ресен. Клубот се натпреварува во Општинска Фудбалска Лига Ресен.