Училиште за Физичка Култура „Методија Митевски Брицо“ - Скопје

Од Википедија — слободната енциклопедија

Методија Митевски Брицо

Место
Општина: Центар
Место: Скопје
Основни информации
Контактни информации
Портал metodijamitevskibricosk.schools.edu.mk

„Методија Митевски Брицо“ — средно училиште во Скопје, Општина Центар[1].

Основање и развој[уреди | уреди извор]

Учество на натпревари[уреди | уреди извор]

Освоени награди[уреди | уреди извор]

Познати личности кои учеле во ова училиште[уреди | уреди извор]

Познати личности кои предавале во ова училиште[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]