Утрешнината никогаш не умира (филм)

Од Википедија — слободната енциклопедија

Утрешнината никогаш не умира (англиски: Tomorrow Never Dies) е филм за тајниот агент Џејмс Бонд, во режија на Мајкл Ејптид.

Факти за филмот[уреди | уреди извор]

„Утрешнината никогаш не умира“ е дело на режисерот Мајкл Ејптид, а главните улоги ги толкуваат: Пирс Броснан, Софи Марсо и Денис Ричардс.

Содржина[уреди | уреди извор]

Во филмот, Џејмс Бонд добива задача да ја заштитува Електра, ќерката на неодамна починатиот британски нафтен магнат. Таа постанува наследничка на нафтените извори на Каспиското Море, кои вредат милијарди долари. Нејзиното ново богатство го привлекува вниманието на светската јавност, но и на убијците на нејзиниот татко.[1][2]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Антена, број 814, 31.1.2014, стр. 10.
  2. Антена, број 840, 1.8.2014, стр. 21.