Уман (Микронезија)

Координати: 7°18′04″N 151°52′50″E / 7.3011° СГШ; 151.8805° ИГД / 7.3011; 151.8805
Од Википедија — слободната енциклопедија

Уман е остров во сојузната држава Чук во Микронезија. Уман е една од општините во државата.

Наводи[уреди | уреди извор]

7°18′04″N 151°52′50″E / 7.3011° СГШ; 151.8805° ИГД / 7.3011; 151.8805

Поврзано[уреди | уреди извор]