Уичиро Хатта

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Уичиро Хатта
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
Osaka SC
Репрезентација
1925 Јапонија Јапонија 2 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Уичиро Хата — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1925 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]