Токсикологија (музичка група)

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

„Токсикологија" е хип-хоп група која постои од 2007 година и е составена од повеќе хип-хоп групи и соло артисти од Македонија. Во групата членуваат: П.У.К.А Козметика, Единствена Опција, Маријачи (од Клан Исток и Скопје Виа Софија), Боро (Клан Исток), Сиги, Желе (Исток Запад), Аце НЛ, DJ Димитри Ye Ya, Слаткаристика и DJ Номадуз. Секој од артистите има издадено албуми и видео спотови, а исто така имале многубројни настапи во Македонија и пошироко.

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Податоци за музичкото портфолио на „Токсикологија“ може да најдете на ВБУ Музички Регистар (www.muzichkiregistar.com)