Тања Дубаш

Од Википедија — слободната енциклопедија
Тања Дубаш

Тања Арвинд Дубаш (англиски: Tanya Arvind Dubash, р. 14 септември 1968 година) е извршен директор и директор за маркетинг на Годреџ Груп. Таа стоеше зад ребрендирањето на групацијата во 2008 година. Дубаш е на одборите на Годреџ Индустрис Лтд, Годреџ Конзумер Продуктс Лимитед, Годреџ Агровет и е претседавач со Годреџ Природната Кошничка.[1] Претходно, таа служеше на одборот на Бартија Махила Банката и корпорацијата на Брауновиот универзитет.[2] Дубаш е постарата ќерка на индустријалецот Ади Годреџ.[3]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Joshi, Devina (2014-12-15). „I don't think first-mover advantage is overrated: Tanya Dubash“. Business Standard India. Посетено на 2020-06-21.
  2. May 28; Kidwell 401-863-2476, 2010 Media contact: Sarah. „Brown Corporation Elects Three New Fellows and Six New Trustees“. news.brown.edu (англиски). Посетено на 2020-06-21.
  3. „MPW 2015: Tanya Dubash is changing Godrej Group into a brand for the young“. www.businesstoday.in. Посетено на 2020-06-21.