Татијана Стефановска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Татијана Стефановска
Роден(а)Битола, СФР Југославија
ПотеклоРепублика Македонија
Жанровифолк, поп-фолк, македонска музика
Занимањапејачка
Инструментивокал
Период на активност2009–сѐ уште

Татијана Стефановска е македонска поп-фолк пејачка.

Дискографија[уреди | уреди извор]

Албуми[уреди | уреди извор]

Спотови[уреди | уреди извор]

Спот Година Режисер
Во ново руво 2009. -
Ти си ми во душава 2011. BOX production
Битолчанка 2011. BOX production
Менаџер 2011. BOX production
Џумбуш 2012. BOX production
Едно срце 2013. BOX production
Дарој свадбарски 2013. BOX production
Сè ќе сторам 2014. BOX production
Какво срце имаш ти 2015. BOX production
Љубовна прашина 2017. Vesta Production
Посебна 2017. ИН продукција
Си одам 2018. ИН продукција
Избери 2020. Vesta Production
На свадба ми дојдоа 2020. ИН продукција

Надворешни врски[уреди | уреди извор]

Профил на Татијана Стефановска на ВБУ Музички Регистар

Наводи[уреди | уреди извор]