Тамоцу Асакура

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Јапонија Тамоцу Асакура
Лични податоци
Роден во Јапонија
Позиција Среден ред
Репрезентација
Години Екипа Натп. (Гол.)
1927 Јапонија Јапонија 2 (0)
† Учества (Голови).

Тамоцу Асакура — поранешен јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
1927 2 0
Вкупно 2 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]