Тамара Краљевска

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Тамара Краљевска
Тамара Краљевска.jpg
Лични податоци
Име и презиме Тамара Краљевска
Роден(а) 27 јануари 2001
Куманово, Република Македонија
Националност Македонија Македонка
Спорт Handball pictogram.svg Ракомет
Висина 1,67 см
Тежина 65 кг
Клупски податоци
Тековен клуб ЖРК Куманово
Број 55
Сениорски клубови
ЖРК Куманово

Тамара Краљевска (27 јануари 2001, Куманово) – македонска ракометарка.

Кариера[уреди | уреди извор]

Краљевска е ракометарка на Женскиот ракометен клуб Куманово, каде во сезоната 2019/20 започнува да настапува во сениорскиот состав.