Такуја Јамада

Од Википедија — слободната енциклопедија
Јапонија Такуја Јамада
Yamada.jpg
Лични податоци
Роден на 24 август 1974 (1974-08-24) (48 г.)
Роден во Јапонија
Позиција Одбранбен играч
Кариера*
Години Клуб Наст. (Гол.)
1997–2005 Tokyo Verdy
2006 Cerezo Osaka
2007–2008 Yokohama FC
2009 Sagan Tosu
2010–2014 Tampa Bay Rowdies
2015 FC Imabari
2016– Nara Club
Репрезентација
2003–2004 Јапонија Јапонија 4 (0)
  • Сениорските учества и голови се сметаат само за домашни натпревари.
† Учества (Голови).

Такуја Јамада (роден 24 август 1974) — јапонски фудбалер.

Статистика[уреди | уреди извор]

Јапонија Јапонија
Сезона Настапи Голови
2003 1 0
2004 3 0
Вкупно 4 0

Надворешни врски[уреди | уреди извор]