Таксиметар

Од Википедија — слободната енциклопедија
Таксиметар во Северна Америка

Таксиметар — апарат вграден во таксијата за одредување на цената преку мерење на изминатите километри.[1]

Наводи[уреди | уреди извор]

Надворешни врски[уреди | уреди извор]