Студентски збор

Од Википедија — слободната енциклопедија

Студентски збор — македонска издавачка куќа со седиште во Скопје.

Историја[уреди | уреди извор]

Менаџмент и организација[уреди | уреди извор]

Издавачка дејност[уреди | уреди извор]

Наводи[уреди | уреди извор]

  1. Блаже Тренески, Стојна ситноода, Скопје: Студентски збор, 1981.