Стилијанос Папапанајоту

Од Википедија — слободната енциклопедија
Стилијанос Папапанајоту
Στυλιανός Παπαπαναγιώτου
Стилијанос Папапанајоту


5. градоначалник на Гуменџе
Во служба
На функција од 
1 јануари 2007
Претходник Димитриос Пецос

Роден 1944
Гуменџе
Партија Нова Демократија
Религија Православен

Стилијанос Папапанајоту (грчки: Στυλιανός Παπαπαναγιώτου) е грчки политичар. Тој е моментален градоначалник на Гуменџе.

Претходник
Димитриос Пецос
Градоначалник на Гуменџе
1 јануари 2007 - денес
Наследник
'