Стефен Коронел

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Стефен Коронел е гитарист кој свирел во групата Wicked Lester (1970-1973) од која подоцна се формирала групата Kiss.