Разлика помеѓу преработките на „Атентат врз Франц Фердинанд“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
с
Отстрането уредувањето на MacedonianBoy (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер�
с (Отстрането уредувањето на Тиверополник (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Sie)
с (Отстрането уредувањето на MacedonianBoy (разговор), вратено на последната верзија на [[User:Тиверополник|Тивер�)
[[Категорија:Прва светска војна|*]]
[[Категорија:Историја на Австро-Унгарија]]
[[Категорија:Причини за Првата светска војна]]
 
[[az:Sarayevo qətli]]
[[bg:Сараевски атентат]]

Прегледник