Шпантеков: Разлика помеѓу преработките

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 12 години
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: pl:Spantekow)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
[[Податотека:Spantekow Vorpom.gif|thumb|right|250px|Шпантековската тврдина]]
'''Шпантеков''' ([[герм.]] ''Spantekow'') е село во реонот [[Источна Западна Померанија]], во сојузната покраина [[Мекленбург-Западна Померанија]], [[Германија]].
941.847

уредувања

Прегледник