Разлика помеѓу преработките на „Хистологија“

Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето
Додадени 55 бајти ,  пред 11 година
с
Бот додава Шаблон: Без извори
с (Бот Додава: eu:Histologia)
с (Бот додава Шаблон: Без извори)
{{Без извори|датум=ноември 2009}}
'''Хистологија''' (грчки: histos- ткиво) е [[наука]] која ги изучува [[Морфологија|морфолошките]], функционалните и [[Еволуција|еволутивните]] закономерности на [[Ткиво|ткивата]].
 
941.847

уредувања

Прегледник