Категорија:Хистологија

Од Википедија — слободната енциклопедија
Прејди на прегледникот Прејди на пребарувањето

Хистологијата (грчки: histos-ткиво и logos-наука) уште позната и како микроскопска анатомија, е биолошка наука за ткивата (растителни или животински) и нивните особености.

Повеќе видете во хистологија

Поткатегории

Оваа категорија ги содржи следниве 5 поткатегории од вкупно 5.

Ж

К

Р

Т

Х

Страници во категоријата „Хистологија“

Прикажани се 6 од вкупно 6 страници во категоријата.